Інформація

Відгуки

Приватний розшук почав розвиватися в нашій країні на сто з гаком років пізніше ніж на Заході: досить стрімко, але не завжди вдало. У бажанні наздогнати і перегнати Захід ми допускаємо помилки. Напевно, це природньо - адже на помилках вчаться (не маючи власного досвіду).

Так, може, варто було б звернутися до чужого досвіду розвитку детективного бізнесу? Або навпаки, плагіат в цій сфері не доречний? Простіше залишити подібні питання без коментарів, надавши на розсуд читача просто інформацію про те, як побудований ринок детективних послуг в різних країнах. Нехай читач сам вирішить, чий варіант краще. Адже, недивлячись на, здавалося б, великий перелік детективних послуг і наданих детективові прав в нашій країні, їх в даний час явно недостатньо.

У більшості зарубіжних держав розшукова діяльність детально і чітко врегульована законодавством і детективи наділені значно великими правами в порівнянні з їхніми українськими колегами. В цілому ряді зарубіжних країн приватні детективи активно беруть участь в розслідуванні кримінальних справ, володіючи при цьому широкими повноваженнями, аж до виробництва окремих слідчих дій.

Так, наприклад, в ряді штатів США детективи мають право збирати інформацію про злочини або погрози щодо уряду США і окремих штатів; встановлювати і отримувати біографічні та характеризуючі дані на окремих громадян, організації; займатися розшуком зниклих осіб; виявляти місця зберігання втраченого або викраденого майна; вести пошук свідків і збирати докази для правоохоронних та судових органів. Приватним детективним бюро, як правило, передаються справи про розкрадання вантажів, документів, підробки кредитних карток, платіжних документів, хабарництві, фінансових махінаціях, комп'ютерних злочинах, крадіжках, скоєних співробітниками фірми.

Особливість приватних розшукових агентств США в тому, що основним напрямком їх діяльності являються попередження і недопущення скоєння правопорушень, а також пошук способів відшкодування завданих збитків. У тих випадках, коли мова йде про економічні злочини, бізнесмени воліють звертатися в детективні агентства, а не в державні правоохоронні органи. Пояснюючи це тим, що бізнесмени прагнуть уникнути  небажаний витік інформації, наслідки яких можуть завдати більшої шкоди престижу фірми, ніж саме правопорушення.