Інформація

Відгуки

На що має право детектив 21 століття?

Замислюючись про тлумачення поняття «приватний розшук», уявляємо собі якусь інтригу: гарний детектив, одягнений з голочки, виконує надскладне завдання. Насправді приватний детектив робить свою роботу, абсолютно законно збираючи інформацію за запитом клієнта, і може представляти його інтереси перед іншими особами, за кордоном, в органах влади.

Принципова відмінність детектива від співробітника державної установи полягає у виключній «відданості» клієнту, і нікому іншому. При цьому більшість буде сильно розчарована, адже в арсеналі приватного детектива немає ніяких шпигунських штучок (жучків або маячків), так успішно розрекламованих голлівудськими кінострічками.

І навіть враховуючи всю різноплановість допоміжної техніки, якою рясніє сучасний ринок, її використання в роботі приватного детектива розцінюється як протизаконне діяння. За ним піде суворе покарання у вигляді позбавлення волі. Сищик може використовувати лише фіксують і записують засоби (фотоапарат, відеокамера, диктофон), та й то з дозволу людини, якого він планує «зафіксувати» з їх допомогою. З цього випливає простий висновок: приватний детектив не має особливих прав на свою діяльність, а точніше його права прирівнюються до того, що дозволено звичайним громадянам.

Простіше кажучи, у приватного детектива немає права на надання своєму клієнтові відчутних доказів (фотографій, відеозаписів, записів розмов).